(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio Vespa 125 (Nr 4877306)

Piaggio Vespa 125

Marka i model:

Piaggio Liberty 125

Waga w kg (łączna):

120.00

Budżet zlecenia [€]:

65

Liczba sztuk:

1

Dystans: 473.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Irun

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.