Piaggio Vespa LX 125 (Nr 6458863)

Piaggio Vespa LX 125

Marka i model:

Piaggio vespa LX 125

Waga w kg (łączna):

110

Liczba sztuk:

1

Dystans: 467.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturias, Gijón/xixón

13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

14 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.