(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piaggio vespa LX 50 cc (Nr 5893774)

Piaggio vespa LX 50 cc

Marka i model:

Piaggio vespa

Waga w kg (łączna):

90

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1408.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Loano

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.