(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio Vespa PX 125 (Nr 5325194)

Piaggio Vespa PX 125

Marka i model:

Vespa PX 125

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1173.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Thurgau, Amriswil

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Bristol

4 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.