(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 17:48

piaggio x8

(Nr 2414212)
piaggio x8

Marka i model:

Piaggio X8

Waga w kg (łączna):

155.00

Dystans: 1022.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Mairena del Aljarafe, 41927, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Sabadell, 28016, Hiszpania

Termin elastyczny