Piaggio XEvo 125 (Nr 7991092)

Piaggio XEvo 125
Waga
Sztuk
Piaggio XEvo 125
Długość
207 cm
161 kg
1
Łączna waga:
161 kg
Dystans
2277 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 4 paź 2021 do 11 paź 2021

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Zliński, Uherské Hradiště

Od 8 lis 2021 do 15 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.