PIAGGIO ZIP SP (Nr 6073594)

PIAGGIO ZIP SP

Marka i model:

PIAGGIO ZIP SP

Waga w kg (łączna):

80

Budżet zlecenia [€]:

115

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 900.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Torrevieja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.