(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggo mp3 500 (Nr 4855166)

Piaggo mp3 500

Marka i model:

Piaggo mp3 500 LT sport ABS

Waga w kg (łączna):

244.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2239.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Hornchurch

2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

11 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.