(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 18:20

PICKUP

(Nr 2650828)

Marka i model:

GMC Sierra

Waga w kg (łączna):

2500.00

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Montreal, Kanada

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rotterdam, Holandia

Termin elastyczny