Piec (Nr 6459675)

Długość [m]:

0.5

Szerokość [m]:

0.5

Wysokość [m]:

8.8

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 754.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 22 sie 2020 do 24 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Przewóz maszyn i sprzętu wymaga praktyki ze strony firmy transportowej, która powinna właściwie ochronić maszynę, aby uniknąć różnego rodzaju awarii, zadrapań jak również wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii przewóz maszyn i sprzętu wymienia się: frezarki, młoty, witryny chłodnicze, przesiewacze, konstrukcje stalowe, sprzęt medyczny, piece, maszyny czyszczące, podnośniki jak i dużo innych.

Koszt przewozu urządzeń i sprzętu

Cena transportu maszyn lub sprzętu będzie zależna zazwyczaj od gabarytu i ciężaru maszyny oraz od trasy czyli od punktu załadunku do punktu rozładunku. Zazwyczaj przewóz urządzeń jest transportem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania przepisowych koncesji jak również specjalistycznej wiedzy ze strony przewoźnika. W Polsce śr. cena  transportu maszyn kosztuje 1,28 zł za kilometr. Przykładowo, transport urządzenia wulkanizacyjnego na terenie Polski to koszt 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z kosztem prawie 1,02 zł/km.

Koszt transportu urządzeń i sprzętu poza teren Polski

Popularnymi kierunkami w europejskim przewozie urządzeń i sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Średni koszt przewozu maszyn i sprzętu za jeden kilometr na trasie Polska – Anglia jest wydatkiem około 0,70 PLN. Przykładowo, przewóz spawarki do UK będzie kosztował prawie 0,23 zł/km. Za to na odcinku nasz kraj – Niemcy za transport urządzeń wydamy blisko 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za przewóz urządzenia typu oklejarka kosztuje około 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł za kilometr.