Piec palet z rusztowaniem (Nr 6747171)

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

6000

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 969.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Maxdorf

Od 31 paź 2020 do 6 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Wilamowice

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn i sprzętu wymaga praktyki ze strony przewoźnika, który powinien należycie ochronić sprzęt, żeby ustrzec się różnego rodzaju awarii, rys jak także wgięć. Do najczęściej zlecanych przesyłek w sekcji transport urządzeń i sprzętu wymienia się: spawarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, konstrukcje stalowe, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), urządzenia czyszczące, podnośniki jak i wiele innych.

Koszt przewozu maszyn i sprzętu

Cena transportu urządzeń lub sprzętu będzie zależna przede wszystkim od wielkości jak i ciężaru urządzenia oraz od trasy czyli od punktu załadunku do obszaru rozładunku. Często przewóz urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i wymaga przepisowych certyfikatów jak i profesjonalnej znajomości tematu ze strony firmy transportowej. W Polsce śr. cena  transportu maszyn wynosi 1,28 zł za kilometr. Orientacyjnie np., przewóz maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej na terenie Polski wiąże się z kosztem blisko 1,02 zł za kilometr.

Koszt transportu maszyn lub sprzętu na obczyznę

Popularnymi kierunkami w europejskim transporcie maszyn lub sprzętu są Niemcy oraz UK. Średni koszt przewozu maszyn i sprzętu na 1 kilometr przy trasie nasz kraj – UK jest wydatkiem około 0,70 PLN. Weźmy na przykład, przewóz spawarki do Anglii będzie kosztował niecałe 0,23 zł za kilometr. Natomiast na odcinku nasz kraj – Niemcy za transport urządzeń płacimy średnio 0,95 zł za kilometr. Na tej trasie za przewóz urządzenia typu oklejarka zapłacimy blisko 1,18 zł/km, a przewóz frezarki to cena niecałe 0,54 zł za kilometr.