(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-03 14:36

pies

(Nr 2253465)
pies

Waga w kg (łączna):

32.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 0.00 km

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można transportować samochodem, kiedy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

11 sty 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

11 sty 2018