(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-27 12:25

Pies

(Nr 2325608)
Pies

Waga w kg (łączna):

35.00

Dystans: 111.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

    Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, jeżeli mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Nowy Sącz, 33-304, Polska

Od 28 sty 2018 do 30 sty 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Termin elastyczny