(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-28 11:25

Pies

(Nr 2327608)
Pies

Waga w kg (łączna):

15.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 2595.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

    Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Менск, Białoruś

28 sty 2018

Adres i termin dostawy

Morecambe, LA4 4DS, Wielka Brytania

30 sty 2018