(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-04-27 10:44

Pies

(Nr 2637268)
Pies

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 1651.00 km

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Gdańsk, 02-968, Polska

28 maj 2018

Adres i termin dostawy

Mikołajów, 54000-54490, Ukraina

Termin elastyczny