(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pies (Nr 5348782)

Pies

Waga w kg (łączna):

10

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 2362.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

3 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Gliwice

4 sty 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.