Pies (Nr 7675979)

Pies
Waga
Sztuk
Pies
40 kg
1
Łączna waga:
40 kg
Dystans
2213 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Limerick, Kilmallock

Od 12 lip 2021 do 14 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Niemcza

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.