Pies (Nr 8013565)

Pies
Waga
Sztuk
Pies
8 kg
1
Łączna waga:
8 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 11 paź 2021 do 17 paź 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Alberta, Calgary

Od 11 paź 2021 do 17 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeżeli posiadamy należyty przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.