(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-05-25 13:19

Pies, 8kg, suczka (Nr 2749748)

Pies, 8kg, suczka

Waga w kg (łączna):

8.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Dystans: 2276.00 km

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, gdy posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Płock, Polska

Od 1 lip 2018 do 16 sie 2018

Adres i termin dostawy

Lurgan, Wielka Brytania

Od 1 lip 2018 do 26 sie 2018