(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-26 13:38

Pies basket hound

(Nr 2323348)
Pies basket hound

Waga w kg (łączna):

12.00

Dystans: 1749.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie chore ani ranne. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzę można transportować samochodem, jeśli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Płock, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bristol, Wielka Brytania

Termin elastyczny