(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pies Buldog angielski x 1, Pies kundelek x 1 (Nr 7972596)

Pies Buldog angielski  x 1, Pies kundelek  x 1
Waga
Sztuk
Pies Buldog angielski
35 kg
1
Pies kundelek
12 kg
1
Łączna waga:
47 kg
Dystans
2879 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Kochanowo

Od 30 sie 2021 do 1 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alicante

Od 1 wrz 2021 do 5 wrz 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie chore ani zranione. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, kiedy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.