Pies husky 15 tygodniowy (Nr 7657772)

Pies husky 15 tygodniowy
Waga
Sztuk
Pies husky 15 tygodniowy
5 kg
1
Łączna waga:
5 kg
Dystans
1928 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Miedźno

Od 26 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Liverpool

Od 26 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeśli posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.