Pies kundelek,2 lata (Nr 7563417)

Pies kundelek,2 lata
Waga
Sztuk
Pies kundelek,2 lata
15 kg
1
Łączna waga:
15 kg
Dystans
1150 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wesseling

30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

31 maj 2021


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani ranne. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, kiedy mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.