(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pies rasy Border Collie (28kg) (Nr 4957170)

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 2013.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Koszalin

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.