(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pies średni 12 kg (Nr 4929070)

Pies średni 12 kg

Waga w kg (łączna):

12.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 1463.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 20 sie 2019 do 29 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie chore ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, kiedy posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.