pies szczeniak (Nr 7503963)

pies szczeniak
Waga
Sztuk
pies szczeniak
6 kg
1
Łączna waga:
6 kg
Dystans
973 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Morąg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Delmenhorst

3 lis 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, gdy posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.