Pies x 3 (Nr 7575349)

Pies x 3
Waga
Sztuk
Pies
26 kg
1
Pies
4 kg
2
Łączna waga:
34 kg
Dystans
2048 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

Od 12 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Waterford, Waterford

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.