(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-05-01 12:43

Piesek 3 miesieczny bokser (Nr 2649796)

Piesek 3 miesieczny bokser

Waga w kg (łączna):

7.00

Dystans: 1367.00 km

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Moskwa, Rosja

Od 5 maj 2018 do 13 maj 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny