(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piesek 6kg wysoki na 50cm (Nr 5366106)

Piesek 6kg wysoki na 50cm

Waga w kg (łączna):

6

Dystans: 1935.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Coventry

Od 18 gru 2019 do 9 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ostrołęka

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.