(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-05-01 12:44

Piesek boxer

(Nr 2649808)
Piesek boxer

Waga w kg (łączna):

4.00

Dystans: 1370.00 km

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani okaleczone. Kiedy planujemy przewieźć kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Moskwa, Rosja

Od 4 maj 2018 do 13 maj 2018

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

Termin elastyczny