(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2013-03-25 13:23

piesek gdynia-londyn (Nr 165543)

Dystans: 1658.30 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

    Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować autem, kiedy posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, londyn

Od 4 kwi 2013 do 30 kwi 2013