(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-03 00:28

PILNE 5 maj Ducati Streetfighter 848 (Gostyń --> Szczecin)

(Nr 2655692)

Marka i model:

Ducati Streetfighter 848

Waga w kg (łączna):

180.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 339.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Czachorowo, 63-800, Polska

5 maj 2018

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

5 maj 2018