(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 09:41

Pilne dwa auta , Renault laguna , Volvo v50

(Nr 2252613)
Pilne dwa auta , Renault laguna , Volvo v50

Marka i model:

Renault laguna kombi , Volvo v50 kombi

Waga w kg (łączna):

3500.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Dystans: 1591.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się często, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Paryż, Francja

5 sty 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny