(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

PILNIE do zabrania Melex ! (Nr 5328258)

PILNIE do zabrania Melex !

Marka i model:

Melex

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 186.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Szydłowiec

25 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Wieluń

25 paź 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.