(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piraguon (Nr 5076118)

Piraguon

Długość [m]:

4.5

Szerokość [m]:

0.80

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

70

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1102.00 km

Adres i termin nadania

Argentyna, Buenos Aires, Buenos Aires

Od 16 wrz 2019 do 23 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Argentyna, Formosa, Formosa

Od 24 wrz 2019 do 25 wrz 2019


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” mieści się wiele różnego rodzaju łajb pływających. Zaczynając od małych, jak: rowery wodne, motorówki, czy też większych jak: żaglówki. Przy przewozie jachtów, w głównej mierze tych mających większe gabaryty, istotną sprawą jest ich waga. Przewoźnik, który zobowiąże się na taki przewóz łodzi, musi wiedzieć czy ciężar przekroczy 3,5 tony. Gdy dojdzie do przekroczenia ciężaru, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL przez co przewoźnik ma obowiązek mieć w samochodzie mechanizm typu: viaBox.

Przy transporcie motorówki - pomijając jej typ - dobrą praktyką jest uprzątnąć jak najwięcej elementów nieprzymocowanych, a te które zostaną zaczepić tak, aby się nie przemieszczały. Dobrze jest mieć wiedzę, że rzeczy ruchome mogą uszkodzić jacht w większym lub mniejszym stopniu.

Koszt przewozu łajby czy też żaglówki na ogół uzależniony jest od ciężaru, wielkości jak i odcinka do pokonania. W przypadku, kiedy osobiście nie jesteśmy w stanie przewieźć łódkę, proponujemy użycie giełdy przewozowej Clicktrans. Można w kategorii: „Łodzie” wystawić za darmo ofertę, a w kilka chwil wiadomość dotrze do tysiąca firm transportowych, które przejrzą zadeklarowany transport i zaprezentują swoje oferty. Dzięki temu na jednym portalu ma się wgląd do dużej liczby wycen różnych firm przewozowych. Czym dogłębniej będzie opisany transport, tym bardziej dopasowana będzie wycena takiego przewozu.

Przykładowo, koszt dla kajaka mieści się w przedziale od 0,3 do 0,5 złotych za kilometr. Cena łodzi motorowej średniego gabarytu, zwykle rozpoczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena większego jachtu - to zwykle przedział od 2,5 do 3 złotych za kilometr.