(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 15:41

PKW

(Nr 2320476)
PKW

Marka i model:

BMW 520d

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Vecsés, 2220, Węgry

Od 25 sty 2018 do 1 lut 2018

Adres i termin dostawy

München, 92275, Niemcy

Od 25 sty 2018 do 24 lut 2018