(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 08:11

PKW (Nr 2645312)

PKW

Marka i model:

kia ceed

Waga w kg (łączna):

1240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bad Homburg v. d. Höhe, 60437, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dorohoi, 715200, Rumunia

Termin elastyczny