(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 11:09

Pkw

(Nr 2646072)
Pkw

Marka i model:

Alfa Romeo GTV

Waga w kg (łączna):

1440.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Tampere, 33900, Finlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

St. Blasien, 79837, Niemcy

Termin elastyczny