(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 14:45

PKW

(Nr 3001040)
PKW

Marka i model:

Audi A4 Avant

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 951.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Balassagyarmat, 2660, Węgry

25 lip 2018

Adres i termin dostawy

Handwerkstraße 61, Stuttgart, 70565, Niemcy

Od 25 lip 2018 do 26 lip 2018