(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 13:45

PKW Volvo V60 2015

(Nr 2408404)
PKW Volvo V60 2015

Marka i model:

Volvo V60

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bilten, 8865, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ronneburg, 24145, Niemcy

Termin elastyczny