(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 11:55

PKW (VW T3)

(Nr 3005396)
PKW (VW T3)

Marka i model:

VW Transporter 3

Waga w kg (łączna):

1900.00

Dystans: 1340.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Verkstadvegen 1, Vinje, 3890, Norwegia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Beerwalder Straße 9, Dippoldiswalde, 01744, Niemcy

Termin elastyczny