plants (Nr 6210592)

Długość [m]:

0.5

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2044.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Leiria District, Leiria

11 cze 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Limburg, Maastricht

Od 1 lip 2020 do 31 sie 2020


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przedmioty, których transport zobowiązuje do specjalnej ostrożności uważa się przedmioty, które szybko ulegają uszkodzeniom oraz bywają delikatne i łamliwe. Kwalifikujemy do nich np. instrumenty muzyczne, elementy szklane, dzieła sztuki, wyroby gliniane oraz przedmioty zrobione z delikatnych tworzyw. Wśród często przewożonych przedmiotów znajdziemy gitary, szklane kabiny prysznicowe, szyby samochodowe, rzeźby, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia odpowiedniego ochronienia transportu jest newralgiczna. Warto wziąć tworzywa osłaniające takie jak: folia bąbelkowa, folia stretch lub papier. Folii bąbelkowej oraz kartony dobrze jest zastosować do zabezpieczenia małych rzeczy – można je dostać w sklepie budowlanym i w portalach internetowych. Podczas gdy folia stretch używana będzie do opakowania całego przedmiotu. Do osłonięcia paczki można użyć również koce, styropian, gazety, ręczniki oraz taśmy.

 

Cena transportu przesyłki o szczególnej ostrożności

 

koszt transportu przesyłki, która jest szczególnej ostrożności uzależniony jest od ciężaru oraz gabarytów, jak również od trasy pomiędzy miejscem załadunku i miejscem wyładunku. Na końcową cenę może mieć wpływ także niezbędność zapewnienia materiałów osłaniających przez firmę transportową. Na przykład, za przewóz lustra na trasie od Gliwic do Warty wydano niecałe 250 PLN. Natomiast za transport zegara kominkowego z Holandii do Łodzi zostało zapłacone 200 złotych. Za transport rzeźby z kamienia na trasie Umianowice – Warszawa cena wyniosła 300 zł.