(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

plaskowniki 2szt 4m (Nr 6559131)

plaskowniki 2szt 4m

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

0.05

Wysokość [m]:

0.06

Waga w kg (łączna):

19

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

plaskowniki stal kwasówka

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 108.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Stryków

16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Drzązna

16 wrz 2020


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia mniejszy towar, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga zajęcia dużej powierzchni, wtedy użycie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest trafne. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL zalicza się samochody, których ciężar jest większy niż 3,5 tony oraz inne pojazdy spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się ciężarowe kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki klasa: firanka i furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów transportu ładunku w obrębie LTL, ważne są tego ładunku parametry – waga i rozmiar. Warto także dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały opakowane. Jeżeli tak, wypada opisać ładunek. Kluczowa jest również informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy przykładowo załadunek i wyładunek. Zasadniczą informacją może być również czas wykonania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to zwykle paczki z odzieżą, narzędzia, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego przewozem całonaczepowym.