pletinas de metal (Nr 8050245)

pletinas de metal
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
pletinas de metal
200 x 50 x 20 cm
330 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Nie
Łączna waga:
330 kg
Dystans
634 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Segowia

Od 1 lis 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Tortosa

Od 1 lis 2021 do 30 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przewiezienia drobny ładunek, który nie potrzebuje skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga wykorzystania całej powierzchni, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL zalicza się auta, których waga przewyższa 3,5 tony i inne samochody spełniające wymagania ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki klasa: firanka i furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są tego ładunku parametry – ciężar i wymiary. Warto również dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, powinno się opisać pakunek. Kluczowa bywa również informacja w sprawie usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek i rozładunek. Ważnym elementem jest także termin zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to często palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z innej opcji – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.