(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-02-21 19:41

pług 7mx2m oraz talerzówka 3mx2,5m

(Nr 2402360)
pług 7mx2m oraz talerzówka 3mx2,5m

Marka i model:

unia group

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 49.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń uprawnych zazwyczaj bywa transportem ponadgabarytowym. Do maszyn rolniczych kwalifikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Sporawe urządzenia uprawne bywają maszynami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione zwyczajnie przemieszczać się po ulicach, ponieważ ich rozmiar przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak także w Unii Europejskiej. Problem powodować może także nacisk osi pojazdów rolniczych, jaki przewyższa zasady dozwolone dla większej części szos.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

    Do przewozu maszyn i pojazdów uprawnych niejednokrotnie korzysta się z przyczepy rodzaju semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni posiadać prawidłowo przysposobionymi lawetami, jakie mogą przewieźć ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład młocarnie. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a także mieć właściwe uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeśli zestaw przekracza możliwe standardy wielkością lub ciężarem, wymagane będzie uzyskanie odpowiedniego pozwolenia, a również potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt transportu ciągników uprawnych

    Koszt przewozu ciągnika rolniczego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i stanu maszyny. Na koszt transportu wpływa jeszcze długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym czynnikiem może być także czas przewozu.

Adres i termin nadania

Tuczno, 78-640, Polska

21 lut 2018

Adres i termin dostawy

Krzyż Wielkopolski, 64-761, Polska

3 mar 2018