(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-07-23 09:28

pług i rozsiewacz do nawozu

(Nr 2998920)
pług i rozsiewacz do nawozu

Marka i model:

kverneland , sulky

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2.20

Wysokość [m]:

1.20

Waga w kg (łączna):

700.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Dystans: 1376.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport urządzeń rolniczych często jest transportem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, snopowiązałki jak i wiele innych. Ogromne maszyny rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione swobodnie poruszać się po drogach, ponieważ ich wymiar przewyższa dopuszczalne gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak i w UE. Utrudnienie powodować może jeszcze nacisk osi pojazdów uprawnych, który przekracza zasady możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się maszyny rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych prawie zawsze wykorzystuje się naczepy typu semi lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać odpowiednio przystosowanymi lawetami, które mogą przetransportować urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a również powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza dozwolone standardy wielkością lub wagą, potrzebne jest otrzymanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena przewozu pojazdów rolniczych

    Cena przewozu urządzenia rolniczego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na koszt przewozu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Szczególnym czynnikiem może być również czas transportu.

Adres i termin nadania

Bouzonville, 57320, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Żelechów, 08-430, Polska

Termin elastyczny