(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pług obrotowy 4 (Nr 8271259) Pilne Wyróżnione

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Pług obrotowy 4
5003 x 180 x 150 cm
1600 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1600 kg
Dystans
1590 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Veurne

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Świdnik

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń rolniczych niejednokrotnie jest przewozem o dużych gabarytach. Do maszyn rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Ogromne pojazdy uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny swobodnie poruszać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wymiar przekracza możliwe gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w Polsce jak również w UE. Trudność powodować może także napór osi maszyn rolniczych, który przekracza zasady możliwe dla większej części szos.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych nierzadko korzysta się z przyczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych posiadają stosownie przystosowanymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć ciągniki rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia uprawnego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, jeżeli zestaw przerasta dozwolone standardy wymiarami lub wagą, wymagane będzie zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu urządzeń uprawnych

Koszt przewozu ciągnika uprawnego jest związana od gabarytów, ciężaru i stanu pojazdu. Na koszt przewozu wpływa także długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym elementem może być także czas transportu.