(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pług obrotowy 4 skiby (Nr 8194602)

Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Pług obrotowy 4 skiby
400 x 160 x 160 cm
1100 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Nie
Łączna waga:
1100 kg
Dystans
332 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Sędzin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Lgota Wielka

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych zazwyczaj jest transportem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych wliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Ogromne urządzenia rolnicze są pojazdami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa zwyczajnie poruszać się po ulicach, jako że ich rozmiar przerasta dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak i w Europie. Trudność powodować może także napór osi urządzeń uprawnych, jaki przerasta standardy dozwolone dla większości szos.

Jak przewozi się pojazdy uprawne?

Do transportu maszyn i pojazdów rolniczych z reguły korzysta się z przyczepy typu jumbo lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych posiadają stosownie przysposobionymi lawetami, które mogą być w stanie przewieźć maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przerasta dopuszczalne standardy wielkością lub wagą, potrzebne będzie zdobycie specjalnego zezwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Cena przewozu ciągników uprawnych

Cena przewozu ciągnika rolniczego jest uzależniona od gabarytów, wagi i stanu maszyny. Na wycenę transportu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym czynnikiem może być również czas transportu.