(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Pług zachodni 2 skibowy 2 szt. (Nr 5055098)

Marka i model:

Pługi 2 skibiowe 2 sztuki

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1.4

Waga w kg (łączna):

450

Budżet zlecenia [zł]:

350

Dystans: 573.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Barwik

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Garbów Drugi

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport urządzeń uprawnych nierzadko bywa przewozem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i dużo innych. Wielkogabarytowe maszyny uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny samodzielnie jeździć po ulicach, jako że ich rozmiar przekracza dopuszczalne gabaryty zakładane przez przepisy w Polsce jak i w Unii Europejskiej. Problem stanowić może jeszcze nacisk osi maszyn rolniczych, jaki przerasta normy możliwe dla większej części dróg.

Jak przewozi się urządzenia uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych prawie zawsze używa się przyczepy typu semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych posiadają należycie przysposobionymi lawetami, jakie są w stanie przetransportować pojazdy uprawne ważące do kilku ton, jak przykładowo opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu uprawnego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, kiedy pojazd przerasta dopuszczalne standardy wymiarami lub wagą, wymagane będzie uzyskanie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy przewozie.

Koszt transportu urządzeń rolniczych

Koszt transportu pojazdu rolniczego jest zależna od gabarytów, wagi i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być także czas transportu.