(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-05-24 09:15

Płyta (Nr 2743672)

Płyta

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

0.1

Wysokość [m]:

1.3

Waga w kg (łączna):

90.00

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Owinięte w karton i folie. (wymiary z opakowaniem)

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1480.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to zajęcie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli dysponujemy do przewiezienia mniejszy ładunek, który nie wymaga zagospodarowania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga skorzystania z całej płaszczyzny, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do ciężarówek używanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których ciężar przekracza 3,5 tony oraz inne maszyny spełniające wymogi ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Gatunek samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – waga i wymiary. Warto także dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, warto opisać pakunek. Istotna jest także informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek i wyładunek. Istotny jest także czas zrealizowania usługi.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to z reguły paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy zwanego transportem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Konin, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Harrow, Wielka Brytania

Termin elastyczny